Roze Filmdagen Plus en Q&A's
Ontdek de verschillende makers en liefhebbers die na de vertoningen aanschuiven voor een nagesprek of Q+A. Als onderdeel van Roze Filmdagen Plus zullen o.a. Noah de Campos Neto, Bas Kosters, Mariken Heitman names SLAA, Fabian Stumm (reg. 'Sad Jokes') en Maurits de Bruijn (Niemand bleef onaangeraakt) onderdeel uitmaken van het filmprogramma.
'Unicorns' met Shirodj Raghoenath
Hoe is het om Hindostaans en queer te zijn?
Op donderdag 20 maart betreedt Shirodj Raghoenath het podium na de vertoning van ‘Unicorns’.
Raghoenath (drag naam Bipasha Tabu) is voorlichter namens de organisatie ‘Hindostaans en queer’. Een organisatie met als doel de positieve kanten van Hindostaans en queer-zijn belichten.
“Binnen de oude Indiase cultuur werd queerness niet alleen geaccepteerd, maar juist gevierd. Tot op de dag van vandaag worden op Hindostaanse bruiloften het nieuwe koppel gezegend door een ‘londa ke naach’ (dansende jongen) oftewel een man in een jurk. Mede dankzij kolonisatie zijn we die connectie verloren geraakt en dankzij mijn drag wil ik graag deze connectie meer zichtbaar maken.”
Let op: Shirodj is alleen aanwezig tijdens het programma van 20 maart!
Kaartjes voor 'Unicorns' - nagesprek door Shirodj Raghoenath
'Days of Happiness' met Manoj Kamps
Hoe is het om zichtbaar queer te zijn in de wereld van de klassieke?
Op vrijdag 21 maart betreedt Manoj Kamps het podium na de vertoning van ‘Days of Happiness’.
Manoj Kamps is een queer dirigent van orkesten, opera’s en koren. Ook is hen theatermaker en componist met Sri Lankaanse, Nederlandse en Britse ‘roots’.
Tijdens het nagesprek deelt Kamps over zichtbaar queer zijn, het navigeren van een soms conservatieve sector en hoe hen de film ‘Days of Happiness’ heeft ervaren.
Let op: Manoj is alleen aanwezig tijdens het programma van 21 maart!
Kaartjes voor 'Days of Happiness' - nagesprek door Manoj Kamps
'Ensalada Mixta' (shorts) met Noah de Campos Neto - Uitverkocht
Hoe kijk jij naar films?
Op vrijdag 21 maart schuift booktokker en filmliefhebber Noah de Campos Neto aan om de films uit het ‘Ensalada Mixta’ shorts-programma met je na te bespreken!
Noah staat bekend om zijn prikkelende discussies en inzichtelijke recensies van films en boeken en moedigt anderen aan om nieuwe perspectieven te verkennen en hun passies te omarmen.
Let op: Noah is alleen aanwezig tijdens het programma van 21 maart!
'Vivre, Mourir, Renaître' met Maurits de Bruijn (host van Niemand Bleef Ongeraakt Podcast)
Wat is de impact van de aidcrisis en hoe was het leven in deze verwarrende tijd?
Schrijver en podcastmaker Maurits de Bruijn schuift na de vertoning van ‘Vivre, Mourir, Renaître’ aan om te praten over het maken van media rondom de aidscrisis en de gelijkenissen tussen de vertoning en zijn eigen podcast ‘Niemand bleef onaangeraakt’ die hij samen met Randy Vermeulen maakte.
Kaartjes voor 'Vivre, Mourir, Renaître' - nagesprek Maurits de Bruijn
'Queens of Drama' met Annefleur Schipper
Waarom zijn lesbische films belangrijk?
Op zaterdag 29 maart geeft Annefleur Schipper een introductie voor de vertoning van ‘Queens of Drama'.
Annefleur Schipper is een veelzijdig journalist, presentator en mediamaker. Sinds 2020 host ze samen met Vera Siemons de prijswinnende wekelijkse podcast De Lesbische Liga (NTR/3FM).
Tijdens de introductie deelt Schipper waarom ze Queens of Drama heeft gekozen als een van haar Roze Filmpicks en over queer cinema.
Kaartjes voor 'Queens of Drama' - indrocutie door Annefleur Schipper
'Happy Clothes: a film about Patricia Field' met Bas Kosters
Op welke manieren fungeert mode als een kunstvorm en activistisch medium?
Kunstenaar Bas Kosters schuift op 30 maart na de vertoning van ‘Happy Clothes: A Film About Patricia Field’ aan om te praten over de relatie tussen mode en identiteit.
Let op: Bas is alleen aanwezig tijdens het programma van 30 maart!
Kaartjes voor 'Happy Clothes: a film about Patricia Field' - nagesprek door Bas Kosters
Q&A's en Extra's
Sad Jokes met Fabian Stumm (regisseur)
'Meat Grinder Services' (shorts) met Wayne Burns (acteur, producent, regisseur fastLOVE) en Malachi Ellis (producent fastLOVE)
'Hearty Dutch Stews (shorts) met 4 filmmakers
Un Jour, Fille met Mariken Heitman (Libris Literatuur Prijs winnaar 2022)
'Maxxie Lawow: Drag Super-Shero' met Anthony Hand
'Drip like Coffee' met Anaiis Cisco (regisseur)
27 maart | 18.30 | klik hier
29 maart | 11.00 | klik hier
'Pooja, Sir' met Deepak Rauniya (regisseur)
28 maart | 18.30 | klik hier
29 maart | 18.30 | klik hier
'Baby' met Marcelo Caetano (regisseur)
About Roze Filmdagen
Roze Filmdagen is een twaalfdaags filmfestival met speelfilms, korte films en documentaires met LGBTQ+-gerelateerde thema's. Daarnaast is er een randprogramma met een tentoonstelling, VR, podcasts, online talkshows en meer. De 28e editie van Roze Filmdagen vindt plaats van woensdag 19 maart tot en met zondag 30 maart 2025 in Het Ketelhuis in Amsterdam.